مراحل و هزینه ثبت شرکت با وثوق

انواع مختلفی از ثبت شرکت به صورت رسمی وجود دارد که معمولاً برای اهداف مختلف توسط یک مقام دولتی مانند یک سازمان دولتی یا دادگاه حقوقی نگهداری می شود. در برخی موارد، ممکن است به نهادهای خودگردان، تجاری (اتاق بازرگانی) یا حرفه ای (یک کالج نظارتی) نیز واگذار شود. یا به یک شرکت اختصاصی و بسیار تحت نظارت (یعنی اپراتور یک بورس اوراق بهادار، یک مرکز تجاری چندجانبه، یک سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار یا یک سیستم معاملاتی جایگزین).

ثبت شرکت نسبت مشارکت هر شریک و سهم الشرکه تقویمی آن تصریح می‌گردد. پس از انجام دو مرحله فوق، اظهارنامه‌ای همراه با شرکتنامه امضا شده و تاییدیه تادیه تمام سرمایه شرکت جهت ثبت به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شود.

مراحل ثبت اینترنتی شرکت

ورود به سامانه ثبت شرکت ها :

به منظور ثبت شرکت به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه نمایید.

مراحل تکمیل اطلاعات در سامانه به ترتیب ذیل می باشد :

 1- اطلاعات متقاضی را تکمیل کنید.

نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و… متقاضی تأسیس شرکت یا مؤسسه / تابعیت درخواست کننده /  در صورت ایرانی بودن وارد کردن شماره ملی و در صورت غیر ایرانی بودن وارد کردن شماره گذرنامه / درج مقام درخواست کننده  را درج نمایید.

 2- نام و نوع شرکت را مشخص کنید.

در این قسمت بایستی به ترتیب اولویت 5 نام به منظور شرکت انتخاب نمایید تا از بین آن ها یکی انتخاب گردد انتخاب اسم شرکت به منظور شرکت باید ها و نباید های خاص خود را دارد.

اسم های انتخاب شده بایستی دربردارنده شرایط و ضوابطی به شرح ذیل باشد:

  1. دارای معنا و مفهوم باشد.
  2. با فرهنگ اسلامی مطابقت نداشته باشد.
  3. سابقه ثبت نداشته باشد.

در این مرحله یک کد رهگیری به شما داده می شود تا بدون نیاز به مراجعه ی حضوری به اداره ثبت شرکت ها، تنها از طریق این وارد نمودن این کد در سامانه نامبرده، بتوانید  از روند و روال ثبت اطلاع یابید.

لازم به توضیح است، انتخاب نام شرکت ، یکی از مهم ترین مبادراتی می باشد که در مسیر و امتداد  ثبت شرکت انجام می شود ، نام شرکت بایستی معرف ایده و کسب و کار شما باشد. برای این منظور می توانید از کارشناسان با تجربه ارزان ثبت کمک بگیرید تا شما را در این امر مهم یاری نمایند.

 3- موضوع شرکت را درج نمایید.

مدت و موضوع فعالیت از اطلاعات مورد نیاز در مرحله بعدی می باشد.در مورد این اطلاعات در گذشته با شرکای خود مشورت نمایید. به منظور مشخص نمودن مدت فعالیت شرکت یکی از 2 گزینه محدود و یا نامحدود را بایستی انتخاب نمایید.

اما به منظور راحتی در انتخاب موضوع فعالیت سامانه لیسای را در اختیار شما قرار می ده.به عنوان مثال فعالیت های علوم و آزمایشگاهی در این فهرست گنجانده شده است. این نکته را به خاطر داشته باشید که بعضی از فعالیت ها به مجوز نیازمند می باشد که به منظور ثبت شرکت آن را هم می بایست تهیه نمایید.

 4- نشانی شرکت را مشخص کنید.

این قسمت با مشخصات مرکز اصلی در سایت معرفی گردیده است.در این جا لازم می باشد نشانی را که به منظور محل دفتر شرکت انتخاب نموده اید را همراه با شماره تماس و کد پستی ارائه نمایید. در صورتی که هنوز مکانی را به منظور محل فعالیت شرکت انتخاب ننموده اید قادر می باشید نشانی منزل خود و یا یکی از شرکا را در این قسمت وارد نمایید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که کلیه مدارکی را که از سوی اداره ثبت شرکت ها به منظور شما ارسال می گردد در نهایت به همین نشانی فرستاده خواهد شد.

 5- سرمایه شرکت را وارد کنید.

در بخش «سرمایه شخص حقوقی» سایت اداره ثبت شرکت ها باید تکلیف میزان سرمایه شرکت را مشخص کنید. در شرکت های سهامی ، تعداد سهم و ارزش اسمی آن هم در این فرم وارد می شود .

برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه مورد نیاز 100هزار تومان است. با این حال مبلغ سرمایه اولیه تاحدودی نشانه ای از اعتبار شرکت است. بنابراین عده ای به منظور آغاز به کار شرکت سرمایه 10میلیون تومانی در نظر می گیرند.

 6-  معرفی شرکا .

حالا می بایست در فرمی که در مرحله بعد پیش رویتان قرار می گیرد مشخصات سهام داران و اعضای اصلی شرکت را وارد کنید، در صورتی که تعداد این اشخاص بیشتر از 150نفر باشد بایستی فرمی را که از پیش در سایت بارگذاری شده دریافت نمایید و اسامی و مشخصات اشخاص را در آن وارد نمایید؛ در این بخش اطلاعات شناسنامه ای و هم چنین آدرس پستی و شماره تماس این افراد ثبت و ذخیره می گردد.

 7- سهام شرکا را مشخص کنید.

گام بعدی تکمیل نمودن اطلاعات مربوط به سهام و سرمایه شرکاء می باشد،با انتخاب نام هر یک از اعضاء مشخص می کنید که این فرد چه تعداد سهام دارد. «نوع سهام» در حقیقت گزینه ای است که در آن نقدی یا غیر نقدی بودن سرمایه مشخص می شود.

سمت اشخاص و ارتباط آنها با یکدیگر در فرم های مراحل بعد ثبت می شود. منظور از ارتباط اشخاص با یکدیگر ، مشخص بودن وکیل و موکل و قیم قانونی و …در ارتباط با شرکا و اعضای شرکت است.

 8- معرفی شعبه های شرکت.

اگر قرار است شرکت شما شعبه هایی هم اینجا و آنجا داشته باشد لازم است در فرم مربوط به این قسمت مشخصات این شعب وارد شود؛ البته در صورتی که هنوز تکلیفی برای این موضوع از طرف سهام داران روشن نشده باشد می توان معرفی شعب را به زمانی دیگر موکول کرد و در فرم قسمت شعب ، گزینه مربوط به نداشتن شعب را انتخاب کنید.

بعد از روشن کردن تکلیف شعب شرکت و مقام اشخاص در آن ،بایستی به سراغ تعیین سال مالی شرکت بروید و در مرحله بعد فرم مربوط به صورتجلسه را تکمیل کنید.

 9- اساسنامه را ارائه دهید.

بعد از تایید اطلاعات شما از شما در خواست می گردد که اساس نامه و شرکت نامه را در سایت بارگذاری نمایید اساس نامه و شرکت نامه شرکت ها فرم های پیش فرضی دارند که تنها بایستی آن ها را تکمیل نمایید و در نهایت در صورتی که تمایل داشتید قادر می باشید مقررات و قوانینی که مختص شرکت خودتان می باشد را به آن اضافه نمایید.حالا بایستی رونوشت برابر اصل شده از اساس نامه خود را در سایت اداره ثبت شرکت ها بارگذاری نمایید.

 10- تایید مدارک.

در مرحله پایانی با عنایت به نوع شرکت مدارکی که در خواست کننده بایستی ارائه نماید به نمایش گذاشته می شود و درخواست کننده بایستی بر روی آن کلیک نماید و آن ها را تهیه و تدوین نماید.

از این مرحله به بعد کار اصلی شما در سامانه به اتمام رسیده است و تنها بایستی منتظر باشید تا اداره ثبت شرکت ها از شما بخواهد که مدارک را به منظور آن ها ارسال نمایید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.